• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 02144129247-09122847548
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

برای حل مثال های درس فولاد باید نظم خاصی را رعایت کرد و حتما باید بصورت گام به گام مسئله را برسی کرد و طراحی و محاسبات را انجام داد بنابراین دراختیار داشتن یک فلوچارت میتواند راهنمای بسیار خوبی برای حال مثال های درس فولاد باشد.در ادامه یک فایل 17 صفحه ای دستنویس از آقای سید حسین نژادفر را دانلود خواهید کرد که مراحل گام به گام طراحی سازه های فولادی 1 و 2 را برای شما تهیه کرده اند ,پس با ما در ادامه برای دانلود این فلوچارت همراه باشید

دانلود فلوچارت طراحی سازه فولادی 1 و 2

منبع: civil307.blogfa.com . icivil.ir


برای دانلود جزوه طراحی سازه های فولادی 2 بر اساس ویرایش 87 مبحث دهم و به روش ASD در 246 صفحه و 9.8 مگابایت در فرمت پی دی اف به این تاپیک مراجعه نمایید.

سرفصلهای جزوه :
فصل اول : طراحی تیرورقها
فصل دوم : طراحی اتصالات جوشی ( اتصالات مفصلی و گیردار و وصله های جوشی )
فصل سوم : اصول کلی طراحی اتصالات پیچی
فصل چهارم : بادبندها ( آشنایی با انواع بادبندها ، طراحی بادبندهای هم محور در حد شکلپذیری کم به همراه طراحی اتصالات آنها )
پیوستها شامل موارد زیر:
جداول پرکاربرد مورد نیاز برای درس طراحی سازه های فولادی دو
چند سری نمونه سوال این درس از امتحانات ترمهای گذشته
مجموعه نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی و کارشناسی ارشد سراسری و آزاد مرتبط با این درس به همراه حل تشریحی ( شامل 95 سوال )

تهیه کننده : احمدرضا جعفری

مطلب: http://www.iransaze.com/article-1679--0-0.html

این پروژه همراه با دفترچه محاسبات 130 صفحه ای و فایل های Etabs و Safe و نقشه اتوکد میباشد که در آن محاسبات بصورت دستی هم آورده شده است و کاری است از جناب مهندس امیر حسین محمدی از دانشگاه زنجان  که زحمت کشیدند و برای ما ارسال کرده اند.

دانلود پروژه فولاد نقشه ها فایل های Etabs , Safeو ... - دانشگاه زنجان

 

مطلب: پرتال جامع دانشجویان و مهندسین عمران


به استناد ماده 6 آیین نامه استانداردهای اجرایی طرح های عمرانی موضوع ماده 23 قانون برنامه و بودجه مصوب سال 1352 هیات وزیران ، به پیوست نرخ فولاد و سیمان برای دوره های سه ماهه سوم و چهارم سال 1388 در دو پیوست و 7 صفحه که به تصویب شورای عالی فنی رسیده است ، برای پرداخت ما به التفاوت خریدهای شش ماه دوم سال 1388 با توجه به بخشنامه شماره 100.142825 مورخ 1385.08.24 برای پیمان های فاقد تعدیل آحاد بهایی که با عنوان " انعقاد پیمان با نرخ متر مربع زیربنا " بر اساس ضوابط بخشنامه شماره 100.142825 مورخ 1385.08.24 منعقد شده اند و مشمول ضوابط پیوست شماره 5 پیمان یاد شده باشند ، برای پرداخت ما به التفاوت نرخ سیمان و فولاد از پیوست های شماره دو و سه این بخشنامه استفاده می شود.

مطلب: http://www.civilmaster.ir/fa/different-materials-prices/324-different-materials-88-34.html

در این بخش آیین نامه فولاد آمریکا ( AISC ) را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم .

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید...

 


منبع : http://gmo.ir

مطلب: گروه مهندسی عمران دانشگاه صنعتی قم

به استناد ماده 6 آیین نامه استانداردهای اجرایی طرح های عمرانی موضوع ماده 23 قانون برنامه و بودجه مصوب سال 1352 هیات وزیران ، به پیوست نرخ فولاد و سیمان برای دوره های سه ماهه سوم و چهارم سال 1389 در دو پیوست و 9 صفحه که به تصویب شورای عالی فنی رسیده است ، برای پرداخت ما به التفاوت خریدهای شش ماه دوم سال 1389 ، برای پیمان‌های فاقد تعدیل آحادبهایی که با عنوان "انعقاد پیمان با نرخ مترمربع زیربنا" براساس ضوابط بخشنامه شماره 100.142825 مورخ 1385.08.24 و یا با عنوان "انعقاد پیمان اجرای کارهای ساختمانی به صورت سرجمع" براساس ضوابط بخشنامه شماره 100.6405 مورخ 1389.02.04 منعقد شده‌اند و شمول ضوابط پیوست شماره پنج پیمان‌های یاد شده باشند، برای پرداخت ما به التفاوت نرخ سیمان و فولاد از پیوست‌های شماره دو و سه این بخشنامه استفاده می‌شود.

مطلب: http://www.civilmaster.ir/fa/different-materials-prices/331-different-materials-89-34.html

steel1 دانلود کتاب آیین نامه فولاد ایران

سازه فولادی نوعی سازه است که مصالح اصلی آن که برای تحمل نیروها و انتقال آنها به کار می‌رود از فولاد است. اتصالات به کار رفته در این نوع سازه‌ها از نوع جوشی، پرچی و یا پیچ می‌باشد و بسته به نوع اتصالات قطعات طرح شده و کنترلهای مربوطه بر روی آنها انجام می‌شود.

در حال حاضر فولاد از مهمترین مصالح برای ساخت ساختمان و پل و سایر سازه های ثابت است . مقاومت فولاد ( تنش تسلیم) مورد استفاده در بازه ۲۴۰۰ تا ۷۰۰۰kgr/cm2 است که برای ساختمانهای معمولی از فولاد با مقاومت ۲۴۰۰ که به آن فولاد نرمه گفته می شود استفاده می گردد.

سازه‌های فولادی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • قاب بندی شده:که مجموعه‌ای از اعضای محوری، خمشی و یا محوری خمشی اند
  • سازه‌های پوسته‌ای : منابع تگهداری مایعات و گازها که نیروی محوری حاکم است
  • سازه‌های معلق: که در آن نیروی کششی حاکم است

منظور از سازه‌های فولادی در عمران معمولا سازه‌های قاب بندی شده است. نقش قاب در ساختمان انتقال بارهای مرده و بار زنده و زلزله و بار برف از سازه به پی می‌باشد. و پایداری کلی سازه راحفظ می‌کند. برای ساخت سازه‌های ساختمانی بیشتر از پروفیل‌های نورد شده استفاده می‌شود اگر ابعاد طراحی شده مقادیر دیگری باشد می‌توان با استفاده از ورق‌های موجود در بازار پروفیل مربوطه را تهیه کرد.

ابعاد پروفیل های مورد استفاده در سازه های فلزی را می توان با یکی از روشهای زیر محاسبه کرد. از روشهای زیر دو روش تنش مجاز و روش حدی در مقررات ملی ساختمان مبحث ۱۰ ایران آورده شده است.

  •  روش تنش مجاز
  • روش طرح پلاستیک
  • روش حالت حدی

کتاب آیین نامه فولاد ایران توسط دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان در ۱۵۰ صفحه نوشته شده است، این کتاب تحت عنوان مقررات ملی ساختمانی ایران و مبحث ۱۰(طرح و اجرای ساختمان های فولادی) شناخته می شود.

مطالب مرتبط با این موضوع :

مطلب: مهندسیار » عمران و معماری

برای دانلود فایل پروژه طراحی لرزه ای سازه فولادی (19طبقه مسکونی+2طبقه زیرزمین+خرپشته) شامل دفترچه محاسبات، فایلهای ایتبس، فایلهای سیف، نقشه های سازه به این تاپیک مراجعه فرمایید. طراحیهای دستی اتصالات و ... هم در دفترچه محاسبات آورده شده است.

فرستنده : ff.j

مطلب: http://www.iransaze.com/article-1696--0-0.html

امروز هم با یک پروژه بسیار عالی و کامل فولاد در خدمت کاربران سایت تخصصی عمران هستیم این پروژه را نیز جناب مهندس محمد رضا نیسی از دانشگاه آزاد اهواز,لطف کردند و برای ما ارسال کردند و از ما خواسته اند که آن را در اختیار دوستانشان در این سایت قرار بدهیم این پروژه ساختمان فولادی 7 طبقه با کاربری اداری است که ضوابط طراحی لرزه ای هم در آن کنترل شده است و دفترچه محاسبات آن 118 صفحه است و نقشه های آن در دفترچه محاسبات آمده است و فایل های نرم افزار های Etabs وSafe این پروژه نیز همراه با دفترچه محاسبات و توضیحات موجود است و در ادامه با تشکر بسیار فراوان از این دوست عزیز و همه عزیزانی که فایل های عالی خودشان را برای ما ارسال میکنند تا در اختیار همه قرار بگیرد شما را به دانلود این پروژه دعوت میکنم

دانلود پروژه فولاد بسیار کامل 7 طبقه اداری


مطلب:پرتال جامع دانشجویان و مهندسین عمران


تماس با پشتیبانی

سایت دانلود مهندسی عمران و معماری

تلفن:   02144129247

همراه: 09122847548

ایمیل:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بیشترین دانلود ها

دانلود نمونه قرارداد پیمانکاری ساختمان

کانال تلگرام ما

کانال تلگرام عمران، معماری و صنعت ساختمان

فیلم های دکوراسیون و طراحی داخلی

ورود به کانال تلگرام

موضوعات دانلود

جزوات درسی و گزارش کارآموزی