دانلود مهندسی عمران و معماری

دانلود نقشه، جزوه، قرارداد پیمانکاری، گزارش کارآموزی، سوالات ارشد، قوانین، نشریات، مجلات و فیلم های مهندسی معماری و عمران

نقشه های سازه و معماری

نقشه سازه و معماری

 

نقشه های سازه و معماری موجود در این پکیج به شرح ذیل میباشد:

 

86 پلان معماری و سازه از انواع ساختمان های بتنی و فولادی

مجموعه کاملی از نقشه سازه فلزی 8 ساختمان های مسکونی از 3 تا 10 طبقه

نقشه سازه استخر

نقشه سازه بتنی ساختمان 6 طبقه اداری

نقشه سازه فلزی 3 طبقه

نقشه سازه فولادی پیچ و مهره 11 طبقه مسکونی

نقشه سازه پارکینگ طبقاتی

نقشه سازه، الکتریکال و مکانیکال پارکینگ طبقاتی

پلان معماری و سازه ساختمان 6 طبقه بتنی

پلان معماری بیمارستان 8 طبقه

پلان معماری ساختمان اداری تجاری

پلان معماری فضای اداری

نقشه معماری مدرسه 18 کلاسه

نقشه های 6 ساختمان 1 و 2 طبقه

نقشه پارک 12 هکتاری

نقشه پارک تفریحی و توریستی

نقشه پارکینگ طبقاتی 10 طبقه

نقشه پل کابلی

2 نقشه معماری مسجد

نمونه نقشه پل بر روی بستر رودخانه

نمونه نقشه پل روگذر

دتایل و جزئیات انواع درب ها

نقشه دانشگاه،خوابگاه و اداری

نقشه دیتیل ها و جزئیات سازه فولادی

نقشه ساختمان 60 متری با اسکلت پیچ و مهره و سقف تیرچه بلوک

نقشه سازه خوابگاه 3 طبقه

نقشه سازه مجتمع تجاری 5 طبقه

نقشه سازه و معماری استخر

نقشه سازه و معماری ساختمان اداری 2600 مترمربعی

نقشه معماری اداری

نقشه معماری خوابگاه 3 طبقه

نقشه ویلای 2 طبقه سبک اروپایی

نقشه ویلایی دوبلکس با استخر

نقشه پلان های معماری هتل

30 پلان معماری دانشجویی

2 پلان معماری مسجد

+ تمامی فونت های فارسی اتوکد

 

کلیه نقشه های موجود در این پکیج در قالب فایل اتوکد dwg می باشد.

روش خرید: برای خرید نقشه های سازه و معماری ، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

قیمت : 6000 تومان

نقشه سازه و معماری

پی نواری

پی نواری و برخی ایرادات در طراحی اینگونه پی ها
امروزه متداولترین نوع پی در ساختمانها ، پی نواری میباشد. اما با وجود استفاده عمومی از این پیها به نظر میرسد که هنوز در روش طراحی این پیها ابهاماتی وجود دارد، که نیاز به بحث و بررسی آنها میباشد. در این مقاله ابتدا به روش معمول در طراحی این پیها توسط همکاران اشاره کوتاهی میشود و در قسمت بعدی ابهامات موجود در این روش طراحی مطرح و مورد بررسی قرار میگیرد.


-روش معمول در طراحی پیهای نواری
معمولآ مهندسان محاسب پیهای نواری را با فرض صلبیت نسبی پی در مقایسه با خاک زیر پی و در نتیجه با فرض توزیع یکنواخت و یا خطی تنش در زیر پی و بدون استفاده از برنامه های کامپیوتری مبتنی بر تئوریهای اجزاء محدود (نظیر نرمافزار SAFE) طراحی میکنند. برای طراحی از 2 ترکیب بارگذاری زیر مطابق آیین نامه ACI استفاده میشود:
1.4D+1.7L
 0.75(1.4D+1.7L+1.87E)
:D بار مرده ، L :بار زنده و E :بار زلزله میباشد
سپس با در نظر گرفتن کل مجموعه پیها به عنوان یک عضو سازه ای گشتاور دوم اینرسی این مجموعه در هر دو جهت اصلی سازه و حول نقطه مرکز سختی پی محاسبه میشود. همچنین با محاسبه مجموع بارهای ثقلی و لنگرهای موجود در مرکز سختی پی، برای هر یک از دو حالت بارگذاری بالا و با استفاده از فرمول زیر توزیع تنش در زیر پی محاسبه میشود:

در فرمول بالا A مجموع مساحت پی ، P مجموع بارهای عمودی وارد بر پی ، Mx,My مجموع گشتاورهای وارد بر پی حول محورها ی X,Y (گذرنده از مرکز سختی پی)، مقادیر Ix,Iy گشتاور دوم اینرسی مجموعه پی حول محورهای X,Y و مقادیر X,Y فاصله افقی و عمودی هر نقطه دلخواه پی از مرکز سختی مجموعه پی میباشد.
با به دست آمدن توزیع تنشها در زیر پی ، هر یک از نوارهای پی به صورت یک تیر چند دهانه یکسره که بار تیر برابر حاضلضرب تنش زیرپی در عرض پی و به صورت گسترده و تکیه گاههای آن در واقع همان ستونها میباشند، توسط برنامه هایی نظیر SAP2000 مورد آنالیز قرار گرفته و با محاسبه مقادیر لنگرها در نقاط مختلف ، مقدار آرماتورهای مورد نیاز در بالا و پایین نوارهای پی محاسبه میشود. (معمولآ در جهت اطمینان و راحتی محاسبات تنش وارد بر نوارهای پی به صورت یکنواخت و برابر تنش ماکزیمم زیر پی در نظر گرفته میشود).در مرحله آخر در دهانه های بادبندی شده مقدار آرماتورهای بالا در زیر ستونها و آرماتورهای پایین در وسط دهانه مقداری افزایش داده میشود.(حدود 50 درصد)


-برخی ابهامات و اشکالات موجود در این روش:
اما همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، این روش دارای ابهامات و اشکالاتی میباشد؛ اشکالاتی که باعث تفاوت بعضـآ بسیار زیاد مابین نتایج روش فوق الذکر با روش طراحی کامپیوتری (بر اساس نرم افزار SAFE) میشود. به این ابهامات در زیر اشاره میشود:


1- اولین ابهام در فرض صلب بودن پی میباشد. برای آنکه یک پی به صورت صلب فرض شود، باید یکی از دو شرط زیر ارضا شود:
الف- در صورتی که مقدار بار و فاصله ستونهای مجاور تفاوتی بیش از 20 در صد نداشته باشند و میانگین طول دو دهانه مجاور کمتر از باشد.
در این فرمول B عرض پی ، Ks مدول عکس العمل زمین ، I ممان دوم اینرسی مقطع عرضی پی و E مدول الاستیسیته پی میباشد.
ب- در صورتی که پی نواری ، نگهدارنده یک سازه صلب باشد که به خاطر سختی سازه ، اجازه تغییر شکلهای نامتقارن به سازه داده نمیشود. برای تعیین سختی سازه باید به کمک یک آنالیز ، سختی مجموعه پی، سازه و دیوارهای برشی ُرا با سختی زمین مقایسه نمود .(جزییات و فرمولهای این قسمت درکتب مختلف موجود میباشد).
معمولآ مهندسان محاسب از شرط اول استفاده نموده و صلب بودن پی را نتیجه میگیرند. اما اشکال اساسی آنجاست که اکثریت ساختمانهای متداول ، پیش شرط این شرط را دارا نمیباشند و اساسآ این شرط برای این ساختمانها قابل استفاده نمیباشد. زیرا با توجه به آنکه اکثریت ساختمانها دارای سیستم سازه ای بادبندی میباشند، در ترکیب بار زلزله در دو ستون مجاور یک دهانه بادبندی، به علت آنکه در یک ستون نیروی فشاری قابل توجه و در ستون دیگر نیروی کششی قابل توجه به وجود می آید، بار این دو ستون (با در نظر گرفتن علامت بارها) اختلافی بسیار بیشتر از 20 درصد دارند و به این جهت شرط الف به طور کلی غیر قابل استفاده میباشد. و اگر پی دارای شرایط صلبیت باشد، بر اساس شرط دوم میباشد و نه شرط اول.


2-دومین خطایی که در این روش وجود دارد، محدود کردن ترکیب بارها به تنها دو ترکیب بار میباشد و حداقل یک ترکیب بار مهم دیگر به شرح زیر نادیده گرفته شده میشود:
3) 0.75*(1.2D+1.87E)
این ترکیب بار از آنجا دارای اهمیت میباشد که با توجه به حذف بار زنده و کاهش ضریب بارهای مرده، مقدار نیروی کششی (اصطلاحآ uplift) در ستونهای دهانه های بادبندی به مقدار قابل توجهی افزایش می یابد ، که این مساله سبب بالا رفتن مقدار آرماتور بالا در زیر ستونها در روش محاسبه با نرم افزار SAFE و در نتیجه اختلاف بیشتر مابین نتایج دو روش با همدیگر میشود.


3-اما عمده ترین ابهام و ایراد وقتی به وجود می آید که پس از محاسبه مقادیر تنشها، نوارهای پی به صورت تیرهای یکسره در نظر گرفته شده و تنشهای زیر پی به صورت بار خارجی به تیر واردمیشود و تیر مورد آنالیز قرار میگیرد. این روش تا وقتی که در هر نوار فقط دو ستون وجود داشته باشد (سازه معین باشد)، هیچ ایرادی ندارد. اما ایرادها وقتی ایجاد میشود که در هر نوار تعداد ستونها 3 و یا بیشتر باشد. در این حالت نوارها به صورت تیر نامعین در می آیند. مقادیر واکنشها و تلاشهای داخلی در تیرهای نامعین بستگی کامل به شرایط مرزی تیر و معادلات سازگاری حاصل از شرایط مرزی دارد و در صورت تفاوت شرایط مرزی، صرف آنکه شرایط ظاهری آنها شبیه هم باشد، نمیتواند دلیل قانع کننده ای جهت برابر دانستن نتایج آنالیز برای دو حالت باشد. برای یک تیر چند دهانه یکسره شرایط مرزی به شرح زیر است:
الف- صفر بودن تغیییر مکانها در محل تکیه گاهها
ب- مساوی بودن مقدار دوران ها در حد مرزی چپ و راست هر یک از تکیه گاهها (شرط به هم پیوستگی تیر)
اما در نوارهای پی شرط مرزی الف در بالا به شکل دیگری میباشد.با توجه به آنکه پی به صورت تیر بر بستر ارتجاعی در نظر گرفته میشود، مقدار تنش در هر نقطه ضریبی از مدول عکس العمل زمین میباشد((q=Ks.d و به این ترتیب تغییر مکان در محل تکیه گاهها (و هر نقطه دیگر از پی) بر خلاف شرط الف صفر نمیباشد و برابر حاصل تقسیم تنش موجود بر مدول عکس العمل زمین میباشد(d=q/Ks). ضمن آنکه در این حالت اساسآ مقادیر واکنشهای تکیه گاهی (که همان نیروهای موجود در ستونها میباشند) موجود است و مقادیر تلاشهای داخلی تیر باید به گونه ای محاسبه گردند که با این واکنشها همخوانی داشته و در تعادل باشند. این در حالی است که در تحلیل نتایج حاصل از این روش، مقادیر واکنشهای تکیه گاهی با نیروهای موجود در ستونها تفاوت بسیاری دارد که خود نشاندهنده غلط بودن این روش میباشد. به طور مثال در ستونهای پای بادبند که ممکن است یک نیروی کششی قابل توجه وجود داشته باشد بر اساس نتایج این روش معمولآ یک واکنش به صورت یک نیروی فشاری به وجود می آید (بیش از 100 در صد اختلاف!!).
اما ابهام آخری که وجود دارد اینست که طرفداران این روش اگر به درست بودن روش خود اطمینان دارند چرا مقادیر میلگردهای به دست آمده برای دهانه های بادبندی را افزایش می دهند؟ و این افزایش طبق چه معیاری میباشد؟ آیا این مساله خود نشان دهنده عدم اطمینان طرفداران این روش به نتایج حاصله نمیباشد؟

مجموعه کتاب ها و جدیدترین مجله های ساختمان و عمران

مجموعه کامل مجلات سال 2012 - Building Design Construction

مجموعه کامل مجلات (طراحی و اجرای ساختمان) سال 2012 Building Design Construction

 

Builder 2012 تمامی شماره های مجله

مجموعه کامل مجلات (سازنده)  2012 Builder

 

مجموعه مجلات Building-Innovations-2012

مجموعه کامل مجلات ( نوآوری در ساختمان) Building Innovations 2012

 

مجموعه مجلات Custom-Home-2012

مجموعه کامل مجلات ( خانه سفارشی ) Custom Home 2012

 

مجموعه کامل مجلات Eco-Structure-2012

مجموعه کامل مجلات ( سازه سازگار با محیط زیست ) Eco Structure 2012

مجموعه کامل مجلات Greensource-2012

مجموعه کامل مجلات ( منبع سبز ) GreenSource 2012

 

مجموعه مجلات Self-Builder-2011

مجموعه مجلات ( خود سازنده ) Self Builder 2011

 

مجموعه کامل مجلات Exceptional-Properties-2012

مجموعه کامل مجلات ( املاک استثنایی ) Exceptional-Properties-2012

 

مجموعه کتاب عمران و ساختمان

مجموعه 70 کتاب معتبر عمران و ساختمان (زبان انگلیسی)

 

مجموعه فوق در قالب 1 دی وی دی تقدیم میگردد.

روش خرید: برای خرید مجموعه کتاب ها و جدیدترین مجله های ساختمان و عمران پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

قیمت : 7500 تومان

کتاب معماری و جدیدتربن مجلات معماری

روش های طراحی سازه‌های بتن آرمه

سازه‌های بتنی

 

سازه بتنی سازه‌ای است که در ساخت آن از بتن یا به طور معمول بتن آرمه (سیمان، شن، ماسه و فولاد به صورت میلگرد ساده یا آجدار) استفاده شده باشد. در ساختمان در صورت استفاده از بتن آرمه در قسمت ستون‌ها و شاه تیر‌ها و پی، آن ساختمان یک سازه بتنی محسوب می‌شود.

 

مزایای سازه‌های بتنی

۱- ماده اصلی بتن که شن و ماسه می‌باشد ارزان و قابل دسترسی است.
۲- سازه‌های بتنی که مطابق با اصول آیین نامه‌ای طراحی و اجرا شده اند، در مقابل شرایط محیطی سخت، مقاومتر از سازه‌های ساخته شده با مصالح دیگر هستند.
۳- به علت قابلیت شکل پذیری بالای بتن، امکان ساخت انواع سازه‌های بتنی نظیر پل، ستون و ... به اشکال مختلف میسر است.[۱]
۴- سازه‌های بتنی در مقابل حرارت زیاد ناشی از آتش سوزی بسیار مقاوم اند. آزمایشات نشان داده اند که در صورت ایجاد حرارتی معادل ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد برای یک نمونه بتن آرمه، حداقل یک ساعت طول می‌کشد تا دمای فولاد داخل بتن، که با یک لایه بتنی با ضخامت ۲٫۵ سانتی متر پوشیده شده است، به ۵۰۰ درجه سانتی گراد برسد.

روش های طراحی سازه‌های بتن آرمه

به طور کلی هدف از طراحی یک سازه، تامین ایمنی در مقابل فروریختگی و تضمین عملکرد مناسب در زمان بهره برداری است. چنانچه مقاومت واقعی یک سازه بطور دقیق قابل پیش بینی بود و در صورتی که بارهای وارد بر سازه و اثرات داخلی آنها نیز با همان دقت قابل تعیین بودند، تامین ایمنی تنها با ایجاد ظرفیت باربری به میزان جزئی بیش از مقدار بارهای وارده ممکن می گشت. لیکن عوامل نامشخص و خطاهای احتمالی متعددی در آنالیز، طراحی و ساخت سازه‌ها وجود دارند که یک حاشیه ایمنی را در طراحی سازه‌ها طلب می‌کنند. مهمترین ریشه‌ها و منابع این خطاها عبارتند از:

الف: بارهایی که در عمل به سازه وارد می‌شوند و همچنین توزیع واقعی آنها ممکن است با آنچه در بارگذاری سازه فرض شده است متفاوت باشند.
ب: رفتار واقعی سازه ممکن است با رفتار تئوریک سازه، که بر اساس آن نیروهای داخلی اعضا محاسبه می‌شوند، تفاوت داشته باشد.
ج: مقاومت واقعی مصالح به کار رفته در ساخت سازه ممکن است متفاوت از مقادیر فرض شده در محاسبات باشد.
د: ابعاد قطعات و محل واقعی میلگرد ها ممکن است دقیقا مطابق آنچه طراح در محاسبات خود فرض کرده نباشد.

بنابراین، انتخاب یک حاشیه ایمنی مناسب امر بسیار دشواری است که نحوه منظور نمودن آن، به صورت یکی از مشخصه‌های اساسی روش های طراحی در آمده است. به طور کلی طراحی سازه‌های بتن آرمه به سه روش زیر صورت می‌گیرد[۲]:

۱: تنش مجاز
۲: مقاومت نهایی
۳: روش طراحی بر مبنای حالات حدی

روش تنش مجاز

این روش که قبلا روش تنش بهره برداری یا روش تنش بار سرویس نامیده می‌شد، اولین روشی است که بصورت مدون برای طراحی سازه‌های بتن آرمه بکارگرفته شد. در این روش یک عضو سازه‌ای به نحوی طراحی می‌شود که تنش های ناشی از اثر بارهای بهره برداری (یا سرویس)، که به کمک تئوری های خطی مکانیک جامدات محاسبه می‌شوند، از مقادیر مجاز تنش ها تجاوز نکنند. منظور از بارهای بهره برداری یا سرویس بارهایی نظیر: بار زنده، بار مرده، بار برف و بار زلزله هستند. این بارها توسط آیین نامه‌های بارگذاری، مانند آیین نامه ۵۱۹ موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تعیین می‌شوند. در این روش منظور از تنش مجاز تنشی است که از تقسیم تنش حدی ماده، نظیر مقاومت فشاری برای بتن و مقاومت تسلیم برای فولاد، بر ضریب بزرگتر از واحد، به نام ضریب اطمینان به دست می‌آید. تنش های مجاز مصالح توسط آیین نامه‌های محاسباتی تعیین می‌شوند. به عنوان مثال مطابق آیین نامه ACI مقدار تنش فشاری مجاز بتن f' c ۰٫۴۵می باشد.

بدین ترتیب مراحل این روش بطور خلاصه به ترتیب زیر هستند:
۱: تعیین بارهای وارد بر سازه
۲: آنالیز سازه و تعیین تنش ها در مقاطع مختلف به کمک تئوری های کلاسیک اجسام الاستیک
۳: تعیین تنش های مجاز با استفاده از یک آیین نامه محاسباتی
۴: طراحی نهایی مقطع با این محدودیت که در هیچ نقطه‌ای از سازه تنش های ایجاد شده از تنش های مجاز تجاوز نکنند.
این روش به دلیل سادگی و سهولت کاربرد تا چندی قبل به عنوان قابل استفاده ترین روش طراحی سازه‌های بتن آرمه مطرح بود. لیکن نقاط ضعف این روش استفاده از آن را محدود کرده است. مهمترین این نقاط ضعف عبارتند از:
الف: در این روش ایمنی به کمک تنها یک ضریب (ضریب اطمینان) و در یک مرحله منظور می‌شود، از آنجا که عواملی که لزوم تامین یک حاشیه ایمنی را ایجاب می‌کنند دارای ریشه‌ها و شدت های متفاوت هستند، در نظر گرفتن آنها تنها با کمک یک ضریب غیر منطقی است.
ب: بتن ماده‌ای است که تنها تا تنش های معادل نصف مقاومت فشاری آن به صورت الاستیک و خطی عمل می‌کند. بنابراین با بکار بردن درصدی از مقاومت فشاری بتن در محاسبات نمی‌توان اطلاعی از ضریب اطمینان کلی سازه در مقابل فروریختگی به دست آورد.
ج: به کار بردن این روش در طراحی بعضی مقاطع با اشکالات تئوریک مواجه است. به عنوان مثال در مقاطع خمشی تنش واقعی فولاد غالبا کمتر از مقداری است که با این روش محاسبه می‌شود.
تا سال ۱۹۵۶ میلادی روش تنش های مجاز مبنای محاسبات در آیین نامه ACI بود. این روش از سال ۱۹۷۷ تنها در قسمت ضمائم آیین نامه و تحت عنوان روش دیگر طراحی جا داده شد.[۳]

روش مقاومت نهایی

روش مقاومت نهایی که در آیین نامه ACI به نام روش طراحی بر مبنای مقاومت موسوم است، حاصل مطالعات گسترده روی رفتار غیر خطی بتن و تحلیل دقیق مسئله ایمنی در سازه‌های بتن آرمه می‌باشد. روند طراحی در این روش را می‌توان به صورت زیر خلاصه نمود:

۱: باربهره برداری به وسیله ضریبی موسوم به ضریب بار افزایش داده می‌شود، بار حاصله را اصطلاحا بار ضریبدار یا بار نهایی می نامند.
۲: بارهای ضریبدار بر سازه اعمال می‌شوند و به کمک روش های خطی آنالیز سازه ها، نیروی داخلی مقاطع محاسبه می‌شود. به این نیروی داخلی اصطلاحا مقاومت لازم گفته می‌شود. مقاومت لازم در یک مقطع شامل: مقاومت خمشی لازم، مقاومت برشی لازم، مقاومت پیچشی لازم و مقاومت بار محوری لازم است.
۳: برای هر مقطع، مقاومت طراحی آن از حاصلضرب مقاومت اسمی در ضریبی کوچکتر از واحد به نام ضریب کاهش مقاومت به دست می‌آید. مقاومت اسمی، حداکثر مقاومتی است که مقطع قبل از گسیختگی از خود نشان می‌دهد. مقاومت اسمی یک مقطع مشتمل است از: مقاومت خمشی اسمی، مقاومت برشی اسمی، مقاومت پیچشی اسمی و مقاومت بار محوری اسمی.
۴: طراحی مقطع به نحوی که در آن مقاومت لازم از مقاومت طراحی کمتر باشد.
روش طراحی بر مبنای مقاومت، امروزه اساس کار طراحی سازه‌های بتن آرمه می‌باشد.[۴]

روش طراحی بر مبنای حالات حدی

به منظور تکامل روش مقاومت نهایی، به ویژه از نظر نحوه منظور نمودن ایمنی، روش طراحی بر مبتای حالات حدی ابداع گردید. این روش هم اکنون مبنای طراحی در تعدادی از آیین نامه‌های اروپایی است، با این حال این روش هنوز نتوانسته است جای روش مقاومت نهایی را در آیین نامه ACI بگیرد. این روش از نظر اصول محاسبات مربوط به مقاومت، مشابه روش طراحی بر مبنای مقاومت است و تفاوت عمده آن با روش قبل، در نحوه ارزیابی منطقی تر ظرفیت باربری و احتمال ایمنی اعضا می‌باشد. در این روش نیاز های طراحی با مشخص کردن حالات حدی تعیین می‌شوند. منظور از حالات حدی شرایطی است که در آنها سازه مورد نظر خواسته‌های طرح را تامین نمی‌کند. طراحی سازه با توجه به سه حالت حدی زیر صورت می‌گیرد[۵]:

۱: حالت حدی نهایی، که مربوط به ظرفیت باربری می‌شود.
۲: حالت حدی تغییر شکل (مانند تغییر مکان و ارتعاش اعضا)
۳: حالت حدی ترک خوردگی یا باز شدن ترک ها

 

نمونه پروپوزال

پروپوزال یا طرح تحقیق، پیش نویس پ‍ژوهشی است كه شما می بایست برای اخذ مدرك تحصیلی خود انجام دهید. در پروپوزال، شما به معرفی موضوعی كه برای پایان نامه خود انتخاب كرده اید، توضیح اهمیت آن موضوع، ذكر پ‍‍ژوهش هایی كه در گذشته در این باره صورت گرفته، و نتایجی كه فكر می كنید از تحقیق خواهید گرفت می پردازید. هم چنین روش یا روش هایی كه در پژوهش از آن ها بهره خواهید گرفت را ذكر می كنید.


دانلود نمونه پروپوزال -فرم خام

دانلود نمونه پروپوزال -فرم پرشده

 

منبع : 7civil.com

 


 

خدمات برنامه ریزی و کنترل پروژه

برنامه ریزی و کنترل پروژه

این مجموعه مفتخر است آمادگی خود را جهت ارایه خدمات و همکاری در خصوص برنامه ریزی و کنترل پروژه فازهای (Engineering, Procurement & Construction) پروژه های عمرانی ، ساختمانی ، نفت و گاز ، پتروشیمی و خدمات پروژه ای سازمان های پروژه محور ، اعلام دارد.

خلاصه خدمات قابل ارایه به شرح زیر است:


A) فاز برنامه ریزی:

 
1. مشاوره و بررسی کلی پروژه
2. تعریف انواع WBS با توجه به ماهیت پروژه
3. تعریف درصهای وزنی (W.F) با توجه به شرایط پروژه بصورت درصدهای وزنی فیزیکی ، ریالی و نفر ساعت
4. تهیه برنامه زمان بندی اولیه و برنامه تفضیلی پروژه تا پایین ترین سطوح و ریز ترین فعالیت هایی که قابلیت اندازه گیری و پبگیری (Tracking) را دارا باشند همراه با ایجاد روابط منطقی (Relation) بین فعالیت ها در برنامه Primavera Enterprise P6 و MS Project 2010
5. تخصیص منابع (Resource) ماشین‌آلات ، نیروی انسانی ، مصالح و احجام به فعالیت ها در هر فاز EPC
6. مصوب کردن برنامه زمان‌بندی
7. بازبینی (Revise) برنامه زمان بندی پروژه در طول اجرا با توجه به تغییرات صورت گرفته در روند اجرا ، احجام اولیه و نقشه های مهندسی پروژه
8. تهیه PMS (سیستم محاسبه پیشرفت پروژه) در برنامه Exel

 

B) فاز کنترل پروژه:

 
1. پیگیری و مانیتورینگ پیشرفت پروژه و بروز رسانی برنامه زمان بندی
2. تهیه جداول پیشرفت برنامه ای و واقعی و همچنین تاخیرات ، انحرافات از برنامه مصوب و منضم به قرارداد بصورت هفتگی ، ماهیانه و تجمعی همراه با نمودار های مربوطه که شامل :نمودارهای پیشرفت فیزیکی ، ریالی و زمانی SPI ، S-Curve میباشد
4. تهیه جداول ماشین‌آلات ، نیروی انسانی و مصالح مورد نیاز پروژه به تفکیک هر ماه به همراه هیستوگرام های مربوطه
5. بررسی موانع و مشکلات پروژه و ارایه راهکارهای مرتفع نمودن موانع موجود (Area of concern)
6. تهیه گزارشات دوره ای (روزانه ، هفتگی ، ماهیانه ، گزارشات موردی ، مدیریتی و Presentation) که شامل تمامی جداول ، نمودارها ، برنامه هفتگی و ماهیانه ، گزارشات تصویری
7. ارایه کلیه خدمات مدیریت پروژه از قبیل تهیه روش اجرای پروژه (Execution plan) ، استراتژی مدیریت پروژه ، برنامه ریزی و کنترل پروژه در استان تهران و البرز

 

  • جهت تماس  مستقیم با مدیریت واحد برنامه ریزی و کنترل پروژه از طریق شماره 09203040090 تماس حاصل فرمایید.

سیستم حرارتی گرمایش از کف

سیستم حرارتی گرمایش از کف که انتقال حرارت به صورت تشعشعی (تابشی) سهم زیادی در فرآیند گرمایشی آن دارد، درمقایسه با سایر سیستمهای حرارتی نه تنها در صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی بلکه در مقوله رفاه و آسایش ساکنان ساختمان ها دارای نقاط قوت بسیاری می باشد. در سالهای اخیر، سیستم گرمایشی از کف در کشورهای اروپائی و آمریکا بسیار متداول شده است و دلیل این گسترش روزافزون بهینه بودن مصرف انرژی، توزیع یکسان گرما در تمامی سطح و فضا و دوری از مشکلات موجود در سایر روش ها ، به عنوان مثال سیاه شدن دیوارها، گرفتگی و پوسیدگی لوله ها و… می باشد. استفاده از روش گرمایش از کف جهت گرمایش محل سکونت از دیرباز به طرق مختلف انجام می گرفته است.

بطوریکه رومی ها زیر کف را کانال کشی کرده و هوای گرم را از آن عبور می دادند و کره ای ها دود حاصل از سوخت را قبل از اینکه از دودکش عبور کند از زیر کف انتقال می دادند. در سال ۱۹۴۰ نیز فردی بنام سام لویت برای این منظور لوله های آب گرم را در زیر کف قرار داد. درکشور ایران نیز درمناطق کوهستانی و سردسیر ازجمله آذربایجان این روش مورد استفاده قرار می گرفته، که بیشترین مورد استفاده آن درحمام ها بود.

ادامه مطلب...

سقف های تیرچه بلوک

سقف های تیرچه بلوک از اجزای اصلی به شرح زیر تشکیل می شوند:

•تیرچه

•بلوک

•میلگرد حرارتی و افت و میلگرد منفی و کلاف

•بتن پوششی درجا

تیرچه بلوک لطفا ادامه مطلب را ببینید …

تیرچه

•تیرچه عضو پیش ساخته ای است متشکل از بتن و فولاد که در دونوع تیرچه پیش تنیده و تیرچه خرپایی تولید می شود .

تیرچه پیش ساخته خرپایی

•این تیرچه از خرپای فولادی و پاشنه بتنی تشکیل می شود و در صورتی که از قالب دائمی (فندوله) برای بتن ریزی پاشنه استفاده شود آن را تیرچه خرپایی کفشکدار می گویند و در غیر این صورت تیرچه های معمولی استفاده میشود  که معمولا از یک ناودانی به عنوان قالب استفاده می شود و برای جلوگیری از چسبندگی بتن به قالب از مواد رها ساز استفاده می کنند

تیرچه ها در دو مرحله تحت اثر نیرو قرار می گیرند:

در مرحله اول بار بری ، تیرچه هنگام حمل و نقل بار ناشی از وزن خود و در زمان اجرای سقف وزن مرده سقف را در حد فاصل تکیه گاههای موقت ( شمع بندی ها ) تحمل می کند.

در مرحله دوم باربری که پس از حصول مقاومت بتن پوششی و جمع آوری تکیه گاه های موقت فرا می رسد تیرچه به عنوان عضو خمشی سقف نیرو را تحمل می کند.

خرپای تیرچه ، شبکه پیش ساخته ای از آرماتور های کششی و عرضی(زیگ زاگ) و میلگرد اتصال بالایی است

•اتصال زیگ زاگ به میلگرد های کششی به وسیله جوش

•اتصال زیگ زاگ به میلگرد های کششی به وسیله قلاب شدن زیگ زاگ ها

•قطر فولاد بالایی تیرچه معمولا از ۶ تا ۱۲ میلیمتر تغییر می کند . جدول زیر برای انتخاب قطر این میلگرد توصیه می شود

تیرچه بلوک

نکته :

حداکثر دهانه مورد پوشش با تیر چه های منفرد نباید از ۸متربیشتر باشد .توصیه می شود برای اطمینان بیشتر دهانه مورد پوشش بیش از ۷متر نباشد .

بلوک

•از بلوک به عنوان قالب دایمی برای قالب بندی گونه های جان تیر T شکل و همچنین قالب زیرین بتن پوششی در جا استفاده می شود . قسمت زیرین بلوک معمولا برای تامین سطحی صاف برای انجام نازک کاری و تیغه های داخلی بلوک برای تقویت ایستایی مقطع بلوک تعبیه می شوند بلوک ها از مواد مختلفی مانند بتن سفال و یونولیت تولید می شوند و به طور کلی مواد تشکیل دهنده آنها نباید روی بتن اثر شیمیایی داشته باشد.

بلوک های دیگری نیز وجود دارد که بدون نیاز به بتن ریزی در قسمت فوقانی آنها به تنهایی قادر به تحمل بار زنده ومرده سقف میباشد این بلوک ها مقاومت کافی در برابر نیروهای جانبی نظیر زلزله را ندارند  و از این رو در اروپا کاربرد دارند ۰عرض بلوکها معمولا بین۲۰تا۲۵سانتیمتروارتفاع وطول انها تابع مشخصات سقف است۰

میلگرد جمع شدگی و حرارتی

•برای مقابله با تنش های متفرقه در بتن درجا میلگردهای جمع شدگی و حرارتی در دو جهت عمود بر هم در قسمت بالای سقف ( حدود ۲ سانتیمتر پایین تر از سطح بالایی بتن ) نصب می شوند .حداقل قطر میلگرد حرارتی ۵ میلیمتر توصیه شده است . فاصله بین دو میلگرد جمع شدگی و حرارتی متوالی نباید از ۲۵ سانتیمتر تجاوز کند

میلگرد های ممان منفی در سقف های تیرچه بلوک

این میلگرد ها به طور عمده در نزدیکی تکیه گاهها وجود دارد و در موارد خاص در محل تعبیه سوراخ ها در سقف یا حالتی که سقف تیرچه بلوک به صورت کنسولی یا طره ای استفاده می شود کاربرد دارد . حداکثر فاصله میلگرد ممان منفی ۲۵ سانتیمتر است و می تواند به صورت اتصال ساده با سیم یا به صورت شبکه های جوش شده استفاده شود .

بتن پوششی:

•بتنی که فضای بین بلوک ها را پر کرده و در روی بلوک ها لایه ای  از بتن تشکیل می دهد.

•بتن پوششی روی بلوک ها نباید از ۵ سانتیمتر همچنین از ۱۲/۱ فاصله محور به محور تیرچه های مجاور کمتر باشد.

تیرچه بلوک

کلاف عرضی (پوتر)

•کلاف عرضی عبارتست از تیری بتونی که دارای دو میلگرد یکی در بالا و یکی در پایین است و قطر این میلگرد ها حداقل ۱۰ میلیمتر است و در سقف تیرچه در جهت عمود بر امتداد تیرچه ها به نسبت دهانه به قرار زیر گذاشته می شود :

•اگر دهانه تیرچه از ۴٫۲ بیشتر شد از یک کلاف عرضی استفاده می شود .

•اگر دهانه تیرچه بین ۴٫۲ تا ۷ متر بود از دو کلاف عرضی استفاده می کنیم .

•اگر دهانه تیرچه از ۷ متر بیشتر بود از سه کلاف عرضی استفاده می شود .

•فاصله محور به محور تیرچه ها نباید از ۷۰ س م بیشتر باشد.

قرار دادن شمع ها زیر سقف

شمع ها در انواع مختلف فلزی و چوبی ساخته می شود که به وسیله قرار دادن دو گوه زیر شمع ها ارتفاع آنها تنظیم می شود و فاصله شمع ها از یکدیگر ۱٫۲ متر می باشد.

اندازه خیز تیرچه ها

•اندازه خیز برای دهانه های کوچک برابر ۳۶۰/۱ طول دهانه و برای دهانه های بزرگتر برابر ۵۰۰/۱ طول دهانه است . خیز منفی را برای جلوگیری از شکم کردن سقف بعد از اعمال بار اجرا می کنند و اجرای آن به این صورت است که بعد از قرار دادن بلوک ها روی تیرچه شمع ها را در وسط دهانه به اندازه ۱ تا ۳ سانتیمتر بالا تر قرار می دهند تا بعد از بتن ریزی سقف به حالت طبیعی قرار گیرد.

معایب

•طولانی بودن زمان اجرا

•احتیاج به نیروی متخصص

•عدم کاربری در دهانه های بزرگ

محاسن

•سبکی سقف نسبت به سقف های مشابه

•مقاومت مطلوب در برابر نیروهای باد وزلزله

•دوام در برابر آتش سوزی

•عایق صوت ،حرارت و رطوبت

•هموار بودن سطح زیر سقف 

 

منبع : 30vil.net

پکیج آموزشی مهندسی عمران

جامع ترین پکیج آموزشی مهندسی عمران ( انار )

نرم افزار آموزش عمران

11 عدد DVD شامل جزوات درسی عمران ، کتاب های مرجع درسی عمران ، حل المسائل ، هندبوک و دیکشنری تخصصی عمران ، فیلم های آموزشی ، نرم افزارهای عمران همراه با آموزش نرم افزار و پروژه های نرم افزاری ، مقالات عمران و سوالات کنکور کارشناسی ارشد عمران.

ادامه مطلب...

سیستم های لوله ای در سازه برج

در طرح سازه های بلند اخیرا ایده جدیدی ارائه شده است که موسوم به سیستم لوله ای می باشد. در حال حاضر در چهار مورد از پنج ساختمانی که بلندترین ساختمان های دنیا می باشند از این روش استفاده شده است. این ساختمان ها عبارتند از، ساختمان هنکاک برج سیرز و ساختمان استاندارد اویل در شیکاگو و ساختمان مرکز تجارت دنیا در نیویورک . بازده سازه ای سیستم های لوله ای به قدری زیاد می باشدکه در اکثر موارد مقدار مصالح سازه ای مصرف شده برای هر فوت مربع کف (یا سقف) قابل مقایسه با مقدار مصالح مصرف شده در ساختمان های قابی متداول به ارتفاع نصف می باشد.
در طرح لوله ای فرض می شود که عناصر سازه ای پیرامونی ساختمان در مقابل بارهای جانبی همچون یک تیر با مقطع صندوقی (جعبه ای) تو خالی که از زمین طره شده است عمل کند. چون دیوارهای خارجی تمام یا بیشتر بار جانبی را تحمل می کنند، مهار بندی های قطری یا دیوارهای برشی داخلی پر هزینه حذف می گردند.
دیوارهای لوله از ستون هایی تشکیل می شوند که به فواصل کم در مجاورت یکدیگر در اطراف محیط ساختمان قرار می گیرند و به یکدیگر با تیرهای با عمق زیاد که در بالا و پایین آنها سوراخ های پنجره قرار دارند متصل می شوند. این سازه نمایی همچون دیواری با سوراخ های متعدد به نظر می رسد. سختی دیوار نما را می توان با افزودن مهار بندی های مورب (قطری) که اثر خر پامانند ایجاد می کنند زیاد تر نمود. صلبیت لوله چنان زیاد است که در مقابل بارهای جانبی به صورت یک تیر طره ای عمل می کند. لوله خارجی می تواند به تنهایی تمام بارهای جانبی را تحمل کند یا اینکه با افزودن نوعی مهار بندی داخلی می توان لوله را بیشتر تقویت نمود و سخت تر کرد.

ادامه مطلب...

WPS و PQR در ساخت اسکلت فلزی

WPS & PQR

در نظر بگیرید در کارخانه ای بزرگ که تعداد زیادی پروژه در دست انجام است مسوول کنترل کیفی و یا ناظر هستیم. و با انواع و اقسام حالات جوشکاری برخورد میکنیم ....انواع الکترودها,ورقها با ضخامتهای متفاوت, ماشینهای مختلف که تحت شرایط خاصی تنیم شده است ,جوشکاران که اغلب به روش سنتی(بدون رعایت اصول علمی)جوشکاری میکنند را در نظر بگیرید. بهترین کار چک کردن کار با کتابچه ای است که به عنوان WPS -Welding Procedure spcification معروف است. هر چند کاربرد اصلی این دفترچه برای پرسنل تولید است اما در واقع زبان مشترک تولید کننده و بازرس و ناظر میباشد که در بعضی مواقع کارفرماهای بزرگ خودشان WPSمورى قبول خوى را به سازنده ارایه  میکنند و بنای بازرسی ها را بر اساس آن قرار میدهند. فکر میکنم تا حدودی مفهوم را ساده کرده باشم. استاندارد مرجعAWSََ حدود 170 نوع اتصال را با پوزیشنهای متفاوت معرفی کرده و انواع پارامترهای جوشکاری را برای تمامی انواع فرایندها (SMAW-MIG/MAG-TIG-SAW-…)معرفی کرده این متغیرها شامل محدوده ضخامت مجاز برای نوع اتصال –دامنه تغییرات مجاز برای آمپر- ولتاژ-قطر الکترود-نوع پودر-زاویه کونیک کردن-روش پیشگرم و پسگرم-و ... میباشد. که بخشی از وظیفه QC_MAN کنترل میزان تطابق روش جاری جوشکاری با روش مشخص شده در WPS است. در بعضی از موارد خاص که استاندارد روش خاصی ارایه نداده اغلب یک طراح جوش بنا به تجربیات خود پروسیجری ارایه میدهد. در بعضی شرکتهای بزرگ برای هر پروژه ای یک دفترچه WPS موجود است اما از آنجا که روشها و امکانات موجود هر کارخانه اغلب ثابت است لذا بنظر میرسد که نیازی به -WPS های متفاوت نباشد. و تجربه نشان داده که برای کارهای مشخص و ثابت بهتر است یک WPS تهیه شود و از تعدد ایجاد مدارک و مستندات دست وپاگیر جلوگیری شود. یک WPS معمولی میتوانید در حدود 200-250 صفحه باشد.یعنی به همین تعداد اتصالات مختلف را نشان داده و روش جوشکاری مربوطه را توضیح داده است.

PQR :

(Procedure Qualification Record)

(ابتدا توضیح کوتاهی در مورد خود PQR لازم است که باید گفت PQR نتایج آزمایشات مخرب و غیر مخرب در مورد یک نوع مسخص جوش است.که از طرف آزمایشگاههای معتبر باید ارایه شود)

حال به این سوال میرسیم که از کجا اعتبار یک WPS را بفهمیم؟ ومدیران خط تولید یا تضمین کیفیت و یا

ناظران و کنترل کیفیت چطور از اعتبار WPS اطمینان حاصل میکنند؟

قطعا آن قسمت از WPSکه از متن استاندارد استخراج شده نیاز به اینکار ندارد چراکه تمامی موارد پیشنهادی استاتدارد هم حاصل تجربیات گروه زیادی از متخصصان بوده است وفلسفه استفاده از استاندارد کوتاه کردن مسیر تجربه است تا زودتر به نتیجه دلخواه برسیم.ولی جدا از نحوه برداشت ما از استاندارد در ستاندارد AWSمشخصا به این موضوع اشاره شده که برای موارد پیشنهادی استاندارد نیازی به PQR نیست.

اما برای آن مواردی که از استاندارد استخراج نشده و پیشنهاد واحد طراحی و یا مشاور طرح بوده باید حتما PQR تهیه شود.

روش تهیه PQR:

فرض کنیم نیاز داریم برای 70 نوع از انواع اتصالات PQR تهیه کنیم.آیا باید 70نمونه تهیه کنیم؟ و آیا این کار عاقلانه است؟ مسلما خیر.

بنابر جداول مربوط به تهیه نمونه برای PQR میتوان تعداد بسیار کمتری برای تاییدیه روش جوشکاری

( PQR) تهیه کرد به این ترتیب که در جداول مربوطه بنا بر تغییرات ضخامت قطعات در اتصالات شبیه یه هم تعداد نمونه و نوع و تعداد آزمایشات برای آن نمونه معرفی شده. که پس از فرستادن قطعات به ازمایشگاههای ذیصلاح و گرفتن جواب مثبت میتوان به آن WPS اعتماد کرد و جوشکاری را آغاز کرد.

مثال:

فرض کنید دفترچه WPS را برای تهیه PQR در اختیار دارید.مراحل زیر برای تهیه PQRپیشنهاد میشود.

1-اتصالاتی که در استاندارد وجود دارد راتنها با متن استاندارد مطابقت دهید تا چیزی از قلم نیفتاده باشد و تلرانسها دقیقا استخراج شده باشد و نظایر این...

2-در مورد اتصالات شبیه به هم با مراجع به استاندارد یکی از پرکاربردترین ضخامتها را انتخاب کنید.برای کارهای سازه ای و اتصال نوع Grooveفرض کنید که 45 نوع ضخامت مختلف به شما معرفی شده .بهترین کار این است که با مراجعه به جداول استاندارد بهترین نمونه برای تهیه PQR انتخاب کنیم که این بهترین انتخاب اغلب پرکاربردترین یا حساسترین اتصال است.مثلا Grooveبا ضخامت 30-30که بنابر جدول استاندارد میبینیم که این نوع اتصال محدوده ضخامتیmm 3 تاmm 60 را با اعتبار میبخشد یعنی برای ضخامت 2 تا 60 دیگر نیازی به تهیه PQR نداریم و این از مزایای استفاده از استاندارد است.

3-حال که نمونه مورد نظر راانتخاب کردیم باید در ابعاد مشخص(طول و عرض) که باز هم در استاندارد آمده است آنرا تهیه کنیم و توسط یک جوشکار که دارای کارت صلاحیت جوشکاری در حالت مربوطه(1G-2G-1F-2F و غیره) است جوشکاری انجام شود.

4-قطعه مور نظر را به آزمایشگاههای معتبر ارسال میکنیم تا تحت تستهای مختلف قرار گیرد. این تستها اغلب خمش کناره-رادیوگرافی-ماکرواچ-شکست و ... است.

5-پس از اعلام نتیجه مثبت آزمایشگاه میتوان جوشکاری را آغاز نمود.

قرارداد پیمان مدیریت

" بسمه تعالی "

قرارداد پیمان مدیریت

طرفین قرارداد:

این قرارداد فی ما بین آقایان مهندس احمد احمدی فرزند رمضانعلی به شماره ملی............. ساكن به آدرس ................................... به شماره تماس.................... كه دراین قرارداد كارفرما نامیده می شودازیك طرف و مهندس امیر امیری فرزند بهزاد به شماره ملی.................... ساكن به آدرس بلوارجلال احمد – نبش جلال 22- پلاك      به شماره تماس .................... كه دراین قرارداد پیمانكارنامیده می شود ازطرف دیگر تحت شرایط وضوابط ذیل منعقد می گردد.

ماده 1- (موضوع قرارداد) :

موضوع این قرارداد عبارت از مدیریت فنی واجرائی تمامی عملیات اجرای ساختمان اعم از تخریب بنای فرسوده موجود- پیگیری موارد كاری شهرداری جهت اخذ پروانه – احداث بنا – ابنیه وتاسیسات مكانیكی وبرقی – محوطه سازی واجرای نما وراه اندازی وتحویل پروژه ذكرشده درماده 3 این قرارداد.

ماده 2- ( اسناد ومدارك قرارداد ) :

این قرارداد شامل اسناد ومدارك ذیل بوده كه جزء لاینفك قرارداد است ومورد تائید پیمانكارمی باشد.

الف : نقشه ها ومشخصات اجرائی كار                   ب : وكالت كاری محضری كه ازسوی كارفرما داده خواهد شد

ج : موافقت اصولی پروانه                                  د : موضوعات ماده 4 و 5 این قرارداد

ماده 3- ( محل اجرای پروژه ) :

پروژه فوق الذكر ساختمان مسكونی واقع دربلوارسید رضی – سید رضی 31 – پلاك 168

ماده 4- ( مبالغ قرارداد ونحوه پرداخت ) :

حق الزحمه پیمانكاربابت انجام تعهدات مذكور دراین قرارداد به شرح مواد ذكر شده 8 % از كل مبلغ هزینه های تخریب ابنیه قدیمی وآماده سازی زمین – تهیه وخرید مصالح مورد نیاز ونیزهزینه های مربوط به انجام خدمات فنی واجرائی ساختمان اعم از احداث بنا واجرای ابنیه وتاسیسات مكانیكی وبرقی ومحوطه سازی ونما براساس فاكتورهای مورد تائید كارفرما بوده كه با توجه به پیشرفت پروژه طی اجرای آن تامرحله بهره برداری وتحویل موقت مجتمع پرداخت میگردد.

ماده 5- ( تضمین انجام تعهدات ) :

1- پیمانكاربابت تضمین انجام تعهدات خود یك فقره چك / سفته به مبلغ ....................ریال به شماره .......... جاری بانك ............... نزد كارفرما قرارداده وبه كارفرما وكالت می دهد تا درصورت بروزهرگونه خسارت جانی ومالی ناشی ازعدم رعایت اصول فنی كارونیزعدم انجام به موقع تعهدات درتحویل پروژه نسبت به وصول آن اقدام نماید. 

تبصره1- درصورت پرداخت خسارت توسط بیمه كسرپول ازحساب پیمانكارازمحل تضمین ارائه شده صورت نمی پذیرد.

2- مقررگردید ازمحل هرپرداخت به پیمانكار بابت تضمین حسن انجام كاربه میزان 10% ازكل مبلغ هرصورت وضعیت كسر وپس از اتمام پروژه وتحویل موقت آن وجوه مربوطه به پیمانكار مسترد گردد. 

3- مقررگردید 10% ازآخرین صورت وضعیت پیمانكاربه مدت 6 ماه پس از تحویل موقت پروژه نزد كارفرما مانده تادرصورت مواجهه با هرگونه عیب ونقص دراجرای پروژه وخرابی های احتمالی ساختمان كارفرما نسبت به رفع نواقص احتمالی از محل فوق اقدام وپس از مدت مذكور10% باقی مانده به پیمانكار پرداخت گردد. 

4- پیمانكارمتعهد می گردد چنانچه درمدت اجرای این قرارداد موفق به تحویل مجتمع برابرمفاد این پیمان نشد با توجه به توافق طرفین بابت تاخیردرتحویل روزانه 000/500 ریال به كارفرما خسارت پرداخت نماید. همچنین درصورت اتمام كاردرمدت زمان زودتر ازموعد مقرربمیزان هرروز 000/500 ریال ازكارفرما پاداش دریافت نماید. 

ماده 6- ( تعهدات پیمانكار) :

1- مسئولیت تمامی عملیات اجرائی ساختمان – تعیین پیمانكارجزء وعقد قرارداد با آنها برعهده پیمانكارمی باشد. 

2- تهیه وخرید كلیه مصالح پس از تائید كارفرما ونیزخرید یا اجاره لوازم وابزاروماشین آلات مورد نیاز توسط پیمانكار وباهزینه كارفرما صورت می گیرد. 

3- اقدام جهت اخذ انشعابات آب – برق – گازوغیره توسط پیمانكار وباهزینه كارفرما می باشد. 

4- تهیه صورت هزینه ها وصورت وضعیت های پروژه با توجه به پیشرفت فیزیكی كارتوسط پیمانكاروارائه آن به كارفرما . 

5- پیمانكارحق واگذاری موضوع این قرارداد به غیررا كلا" نخواهد داشت ودرصورت بروز تخلف كارفرما  می تواند ضمن فسخ قرارداد حاضرهرگونه خسارت وارده برخود را از محل تضمین ماده 5-1 وصول نماید. 

6- پیمانكاراعلام می نماید كه قبل ازامضاء قرارداد محل كاررابازدید نموده ونسبت به نوع كار،محل، تهیه مصالح وپیش بینی كارگروه اطلاع كافی بعمل آورده وهمچنین كلیه اسناد ومدارك ونقشه های موضوع قرارداد را مطالعه وآماده نموده واز مفاد آن اطلاع كافی حاصل كرده است. 

7- پیمانكارموظف است كلیه نقشه های اجرائی ونظارتی راپس ازامضاء وتائید به كارفرما تحویل نماید. 

8- پیمانكارمتعهد می گردد لیست مبالغ درخواستی مورد نیاز بجهت خرید وتهیه مصالح وانجام خدمات فنی واجرائی ساختمان رابه اطلاع كارفرما برساند. 

9- پیمانكارموظف است یك نفر سرپرست مورد تائید كارفرما را به جهت سرپرستی كاردرمحل اجرای پروژه قراردهد ودستورالعمل های فنی را به وی آموزش دهد وبراجرای آن نظارت كند. ضمنا" تهیه نقشه نمای ساختمان دریك جبهه واجرای آن نیز برعهده پیمانكارمی باشد. 

10- مسئولیت رعایت تمامی ضوابط فنی – بهداشتی وایمنی ازحوادث ناشی ازكاروامورزیست محیطی وغیره     درمحل پروژه (قرارداد حاضر) طبق قانون كارومقررارت مربوطه برعهده پیمانكاربوده وكاركنان وی موظفند كلیه مقررات یاد شده وضوابط ناظر بركارگاه را رعایت نمایند. 

11- پیمانكارمتعهد گردید همزمان با اجرای هرسقف شرایط تردد كارفرما درموقعیت را به جهت كارشناسی    وبازدید نماینده كارفرما تامین نماید. 

12- پیمانكارمتعهد گردید نسبت به تنظیم اقرارنامه محضری طبق مفاد این پیمان تا قبل ازشروع پروژه اقدام نماید. 

13- پیمانكارمتعهد گردید تا تخریب ساختمان دوطبقه موضوع این قرارداد را با رعایت كلیه مسائل ایمنی و بهداشتی طبق قوانین مربوطه وتحت نظرمهندسین ناظر كه خود معرفی می نماید انجام وكلیه مصالح مورد نظر كارفرما را درمحل پروژه بكارگیرد ومابقی مصالح نیز متعلق به كارفرما می باشد. 

ماده 7- (تعهدات كارفرما ) :

1- پرداخت تمامی هزینه های مندرج دراین قرارداداعم از تخریب ابنیه قدیمی – تهیه وخرید مصالح – پرداخت حقوق قانونی بجهت دریافت مجوزهای لازمه ونیزهزینه های اجرای پروژه برعهده كارفرماست. 

2- مقررگردید كارفرما نسبت به تنظیم وكالت كاری برای پیمانكاراین قرارداد اقدام نموده تا كلیه اموراداری وشهرداری ومراجعات توسط پیمانكارانجام پذیرد. 

3- پرداخت بموقع مبالغ حق الزحمه پیمانكارطبق ماده4 این قرارداد بنا به صورت وضعیت ارائه وتائید شده طبق جدول ذیل لغایت ظرف مدت یك هفته از تاریخ تحویل برعهده كارفرماست ودرصورت بروزتاخیردرپرداخت آن پس ازمدت مذكورتاخیرات پیش آمده جزء تاخیرات مجاز پیمانكار می باشد. 

الف : پرداخت اول               30% پیشرفت فیزیكی پروژه

ب : پرداخت دوم 60              % پیشرفت فیزیكی پروژه

ج : پرداخت سوم                90% پیشرفت فیزیكی پروژه

د : پرداخت چهارم              100% پیشرفت فیزیكی پروژه

4- مقررگردید كارفرما نسبت به پوشش بیمه حوادث ومسئولیت ساختمان (CGL) دربرابربروزحوادث احتمالی اقدام نماید.

5- مقررگردید كارفرما نسبت به تامین منابع مالی پروژه به جهت تهیه وخرید مصالح وانجام خدمات فنی و اجرائی ساختمان ظرف مدت 48 ساعت پس از درخواست اقدام نماید.

تبصره 2- درصورت عدم تامین منابع مالی فوق الذكر درمدت مقرروبروز ركود واختلال درروند اجرائی پروژه تاخیرات بوجود آمده جزء تاخیرات مجاز پیمانكارمی باشد.

6- هزینه تامین تجهیزات ایمنی لازم بجهت جلوگیری از بروزحوادث كاری درمحل پروژه برعهده كارفرما    می باشد.

ماده 8- (مدت قرارداد ) :

مدت اجرای این قرارداد پس از اتمام تخریب ساختمان – آماده سازی زمین وتائید نقشه های اجرائی لغایت تحویل موقت پروژه 5/1 سال كاری می باشد.

تبصره 3- تعطیلات رسمی ونیز بروز تغئیرات جوی وآب وهوائی كه مانع انجام كارمی گردد شامل مدت زمان انجام پروژه نمی باشد.

تبصره 4- وفق مفاد مندرج درشرایط عمومی پیمان مسولیت بروز تاخیرات اجرائی ویا توقف پروژه ناشی از بروز حوادث غیر مترقبه از قبیل جنگ – سیل – زلزله وغیره ونیز ایجاد اختلاف ومعارضه بر سر مالكیت ملك برعهده پیمانكار نمی باشد.

ماده 9- ( فسخ قرارداد ) :

درصورت تخلف پیمانكار از هر یك از شرایط مندرج دراین قرارداد كارفرما حق فسق این قرارداد راخواهد داشت و برای احراز تخلف پیمانكار ارائه مدارك قابل قبول ازطرف كارفرما مورد تائید است.

ماده 10- ( حل اختلاف ) :

درصورت بروز اختلاف درتفسیرمواد قرارداد بین طرفین نخست موضوع از طریق داوری ومذاكره حل وفصل گردیده ودرغیر اینصورت رای مراجع قضائی قاطع اختلاف خواهد بود.

ماده 11- ( نحوه ابلاغ مكاتبات ) :

كلیه ابلاغیه ها، اخطاریه ها ومكاتبات لازم به نشانی مذكور درصدرقرارداد ارسال خواهد شد و پیمانكارنمی تواند به عذرعدم اطلاع یا تاخیردرابلاغ ازانجام خواسته ونظرات كارفرما خودداری نماید. درهرحال پیمانكارمتعهد می باشد درصورت تغئیر نشانی مذكور مراتب راحداكثر ظرف یك هفته كتبا" به كارفرما ابلاغ نماید.

ماده 12- ( نسخ قرارداد ) :

این قرارداد مشتمل بریك مقدمه، دوازده ماده، چهارتبصره وبیست وسه بند می باشد ودردونسخه بدون خدشه وقلم خوردگی تنظیم ، امضاء ومبادله گردید. یك نسخه ازقرارداد نزد پیمانكارونسخه دیگر نزد كارفرما بوده وهردو نسخه درحكم واحد ودارای اعتبار یكسان ولازم الاجرا می باشد.

امضاء كارفرما:                                                        امضاء پیمانكار:

تاریخ:                                                                   تاریخ:

انواع پل

تعریف پل
پل یک سازه است که برای عبور از موانع فیزیکی از جمله رودخانه ها و دره ها استفاده می شود. پلهای متحرک نیز جهت عبور کشتیها و قایقهای بلند از زیر آنها ساخته شده است.
تاریخچه پل
ایجاد گذرگاهها و پلها برای عبور از دره ها و رودخانه ها از قدیمی ترین فعالیتهای بشر است. پلهای قدیمی معمولا از مصالح موجود در طبیعت مثل چوب و سنگ والیاف گیاهی به صورت معلق یا با تیرهای حمال ساخته شده اند. پلهای معلق از کابلهایی از جنس الیاف گیاهی که از دو طرف به تخته سنگها و درختها بسته شده و پلهای با تیر حمال از تیرهای چوبی که روی آنها با مصالح سنگی پوشیده می شد، ساخته شده اند.
ساخت پلهای سنگی به دوران قبل از رومیها بر می گردد که در خاور میانه و چین پلهای زیادی بدین شکل برپا شده است. در اروپا نیز اولین پلهای طاقی را 800 سال قبل از میلاد مسیح، برای عبور از رودخانه ها از جنس مصالح سنگی ساخته اند.

اغلب پلهای ساخته شده توسط رومی ها از طاقهای سنگی دایره شکل با پایه های ضخیم تشکیل یافته است.در ایران نیز ساختن پلهای کوچک وبزرگ از زمانهای بسیار قدیم رواج داشته و پلهایی نظیر سی و سه پل، پل خواجو و پل کرخه بیش از 400 سال عمر دارند.

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 18


facebook-مهندسی عمران و مهندسی معماری

مهندسی معماری ، مهندسی عمران و دکوراسیون google+

twitter-مهندسی عمران و مهندسی معماری

linkedin-مهندسی عمران و مهندسی معماری

about مهندسی عمران و مهندسی معماری

 

مسیر سایت : عمران

پربازدیدترین مطالب

عضویت در سایت

دانلود رایگان فایل های مورد نیاز مهندسی عمران

نمای ساختمان

استانداردهای طراحی موزه

دانلود رایگان نقشه اتوکد - نقشه خانه ویلایی به همراه پلان های کامل معماری و سازه (مهندس حسن فراهانی

آموزش طراحی سازه

پروژه های طراحی خاص

همه چیز درباره دیوار برشی

عکس های دکوراسیون و طراحی داخلی

پلان ویلا با تمام جزئیات

دانلود رایگان نقشه معماری ساختمان ویلایی دوبلکس (مهندس حسن فراهانی)

انواع سقف

آموزش سازه و زلزله

دانلود یک نمونه پروژه کارآموزی مهندسی عمران (Word)

سازه هیدرولیکی و مهندسی آب

نرم افزار آموزشی سازه

پوشش سقف های شیب دار

همه چیز در مورد سازه های فضاکار

سقف کرومیت-کامپوزیت

دانلود پلان اتوکدی مجموعه ورزشی چند منظوره

دانلود نمونه آماده قرارداد پیمانکاری ساختمان

دانلود کتاب راهنمای قالب بندی ساختمان های بتن آرمه

دانلود رایگان کتاب راهنمای جوش و اتصالات جوشی در ساختمانهای اسکلت فلزی( شاپور طاحونی)(مهندس حسن فراه

معماری مهد کودک

پی گسترده

نکاتی در رابطه با شیت بندی

دانلود رایگان جزوه عناصر و جزییات ساختمان

نورپردازی ساختمان

پل کابلی تبریز (چهارمین پل کابلی دنیا از نظر عرض عرشه)

بالاترین دانلود ها

نقشه ویلایی دوبلکس با استخر
دانلود 64 پلان و نقشه ساختمان مسکونی
دانلود جزوه سازه های بتنی 1
نمای خارجی، خانه و ویلا
فیلم آموزش اجرای سقف کوبیاکس
86 پلان سازه و معماری
دانلود جزئیات آرماتور گذاری ساختمان های بتنی
دانلود مجموعه کاملی از نقشه سازه فلزی ساختمان های مسکونی...
نقشه ویلای 2 طبقه سبک اروپایی
دانلود پاورپوینت آشنایی با متره و برآورد
طراحی داخلی
دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی
نشریه 55 - مشخصات فنی عمومی کارهای ساختمانی
نورپردازی فضاها
طراحی حمام و سرویس
4 پروژه متره و برآورد دانشجویی
دانلود نقشه های 6 ساختمان 1 و 2 طبقه
تمامی فونت های فارسی اتوکد 2010
دانلود 30 پلان معماری دانشجویی
دکوراسیون آشپزخانه
دانلود عکس هایی از اشکالات اجرایی در ساختمانهای بتنی
پروژه متره دانشجویی ساختمان 3 طبقه
دکوراسیون اتاق خواب
نقشه دیتیل ها و جزئیات سازه فولادی
دانلود فیلم نکات ویبره کردن بتن ستون
پروژه آموزشی نحوه طراحی سازه های فلزی به دو روش ASD , LRFD
مجله خانه و طراحی 2013 - بخش اول
طراحی و نقاشی دیوار
جزوه درس متره و برآورد
دانلود نمونه قرارداد رنگ آمیزی ساختمان
دانلود جزوه آموزشی نرم افزار SAFE
جزوه دست نویس آموزش Etabs
دانلود پاورپوینت نحوه اجرای سقف کوبیاکس
فیلم کلاف های میانی سقف تیرچه بلوک
تحلیل و طراحی انواع دال
دانلود فایل محاسبات و نقشه ساختمان 6 طبقه مسکونی
فیلم آموزش اتوکد AutoCad به زبان فارسی - بخش اول
پروژه درس متره و برآورد
جزئیات اتصال میلگرد محاسباتی در تیرهای بتنی
دانلود نمونه قرارداد اجرای مترمربعی زیر بنای ساختمان
دانلود نقشه معماری و سازه ساختمان 6 طبقه بتنی
دانلود نقشه طراحی معماری موزه
مبلمان، میز و صندلی
مجله خانه و دکوراسیون - ژانویه 2013
فیلم مبلمان ایتالیایی با قابلیت فوق العاده
نكاتی در اجرای ساختمانهای بتنی
آموزش تبدیل فایل safe به AutoCad
متره سازه بتنی با 30000 مترمربع زیربنا ...
دانلود نمونه قرارداد اسکلت فلزی
دفترچه محاسبات سازه سوله

مطالب مهندسی عمران

تماس با ما

دانلود مهندسی عمران و معماری

تلفن : 44129247

همراه: 09905363769

arshasite@gmail.com

قرارداد پیمانکاری ساختمان

قرارداد پیمانکاری آپارتمان سازی
قرارداد پیمانکاری رنگ آمیزی آپارتمان
قرارداد مدیریت در عملیات ساختمانی
قرارداد پیمانکاری حمل و نقل جاده ای
قرارداد نگهداری از سیستم های گرمایشی و سرمایشی
قرارداد پیمانکاری سدسازی
قرارداد پیمانکاری گازکشی مجتمع های مسکونی تجاری اداری...
قرارداد استفاده از خدمات مهندسی و مشاوره
قرارداد پیمانکاری برق کشی مجتمع های مسکونی تجاری اداری...
قرارداد پیمانکاری جوشکاری و اسکلت بندی
قرارداد پیمانکاری پل و راه سازی
قرارداد مدیریت طرح
قرارداد پیمانکاری جاده سازی
قرارداد نظافت و تعمیر و نگهداری تأسیسات
قرارداد پیمانکاری تولید تیرچه بلوك
قرارداد پیمانکار ساخت مجتمع مسکونی
قرارداد پیمانکاری انفجار مسیر جهت جاده سازی
قرارداد پیمانکاری ویلاسازی
قرارداد پیمانکاری اجرای کانال آب
قرارداد پیمانکاری گازکشی شهر و روستا
قرارداد پیمانکاری حمل و نقل هوایی
قرارداد پیمانکاری برق کشی شهرك ، روستا
قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور
قرارداد پیمانکاری ساختمان
قرارداد تامین نیروی کارگری
قرارداد پیمانکاری تولید آجر سفالی
قرارداد پیمانکار درب و پنجره آلومینیومی
قرارداد نظارت کارگاهی
قرارداد پیمانکاری آسفالت یا ایزوگام پشت بام
قرارداد پیمانکاری سنگ کاری نما
قرارداد کارشناسی مهندسی