سقف های کاذب و آکوستیک آلومینیومی گریلیوم در رده ی سقف های متحرک ، باز و دکوراتیو بوده و نمای قابل رؤیت آن تشکیل شده از تیغه های ایستاده و متقاطعی که داخل آنها خالی است. گریلیوم زیر مجموعه ی مهمی از سقف های کاذب سلولی را تشکیل داده و با توجه به عدم کاهش حجم ، شکست صوت ، تنوع رنگ بندی ، قابلیت نور پردازی از سطح و از پشت ، ... در این گروه ، گزینه ای ایده آل برای اماکن عمومی ، تجاری ، ... میباشد.

 بدلیل اهمیت فراوان در سرعت تولید ، دقت تولید ، سرعت نصب ، دقت نصب ، سبکی ، ضد زنگ بودن ، تنوع رنگ ، مقاومت در برابر مواد شیمیایی ، قابلیت شستشو ، غیر قابل اشتعال بودن ، عدم تغیر شکل و تغیر رنگ ، خود کشی و فرو پاشی نکردن ، شکم ندادن ، سهولت دسترسی به پشت سقف ، قابلیت تعمیر و تعویض موضعی ، خدمات پس از فروش و ... از ورق آلومینیوم برشکاری و خمکاری شده در این محصول استفاده میگردد و موادی چون آهن ، چوب ، پلاستیک ، پی وی سی ، ... نتوانسته اند جایگاهی در این محصول پیدا نمایند.

 در تولید گریلیوم میتوان از انواع ورق آلومینیوم

 1-آبکاری ( آنادایز ) و پیش رنگ شده - با مزیت کاستن زمان تولید ( بدلیل حذف زمان رنگ کاری )

 2-خام - با مزیت تنوع در انتخاب رنگ های الوان و دکورال و کیفیت برتر ( بدلیل رنگ کاری قطعات پس از فلزکاری ) بهره جست.

التزام به رعایت استاندارد جهانی در ایجاد گام های 60 سانتی و داشتن تعداد 3 و 4 و 5 و 6 و 7 و ... سلول سالم در این گام ها ، قابلیت تولید گریلیوم را به چشمه های با ابعاد 20 و 15 و 12 و 10 و 8.6 و ... سانتی محدود مینماید ، گرچه برای تولید سفارشی محدودیتی وجود ندارد. توجه به ارتفاع تیغه های تولید شده و تمایل به دیده نشدن فضای پشت سقف ( در زاویه ای بین 22.5 الی 30 درجه نسبت به افق ) فاصله محور چشمه ها گزینش میگردد.